Momenti kur Muriqi nënshkruan me Lazion (VIDEO)

Momenti kur Muriqi nënshkruan me Lazion (VIDEO)

1 javë më parë

Vedat Muriqi sot dhe zyrtarisht ka firmosur kontratë me klubin e Lazios.

Futbollisti i Kosovës kaloi nga Fenerbahce te Lazio për çmimin 17.5 milionë euro.

Kontrata e mban në kryeqytetin italian  për pesë vjet.

Muriqi sot ka veshur edhe fanellën e Lazios me numër 94.

Klubi romak ka publikuar momentin kur 26-vjeçari ka nënshkruar kontratën.