Momenti kur Joshua dhe Franklini përplasen pas përfundimit, nuk u mjaftojnë 12 raunde (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Momenti kur Joshua dhe Franklini përplasen pas përfundimit, nuk u mjaftojnë 12 raunde (VIDEO)

NULL NULL
02.04.2023 09:02

Boksieri Anthony Joshua triumfoi ndaj Jermaine Franklin, në meçin e mbrëmjes së shtunës, ku u kthye të fitorja pas dy viteve.

Britaniku fitoi me vendim unanim të gjyqtarëve, ku i hapi rrugë sërish vetes për titullin e botës.

Lufta e ashpër gjatë 12 raundeve, vazhdoi edhe pasi ra gongu. U desh që të intervenonte sigurimi brenda ringut, pas mund të kishte përplasje të madhe mes tyre.

Ndryshe, për Joshuan është fitorja e parë, pas dy humbjeve të njëpasnjshme nga boksieri ukrainas Olekander Usyk. /Klankosova.tv.