Momenti emocionues kur familja nxirret e gjallë nga rrënojat në Siri (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Momenti emocionues kur familja nxirret e gjallë nga rrënojat në Siri (VIDEO)

NULL NULL
08.02.2023 08:43

Turma ka shpërthyer në brohoritje ndërsa një familje me dy të rritur dhe katër fëmijë u nxorrën nga rrënojat në Idlib të Sirisë.

Këtë familje arriti ta nxjerrë nga rrënojat grupi i shpëtimit të Helmetave të Bardha, i cili vepron në zonat e kontrolluara nga rebelët.

Më shumë se 8 mijë e 700 njerëz janë vrarë në Turqi dhe Siri pas tërmetit të së hënës.

Numri i të vdekurve në Turqi është rritu në 6 mijë e 234, sipas agjencisë së fatkeqësive të vendit, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Ndërsa, në Siri është e vështirë të verifikohet numri i saktë, por mediat shtetërore raportojnë se rreth 2 mijë e 500 njerëz kanë mbetur të vdekur deri më tani, transmeton Klankosova.tv.

Momentin emocionues të shpëtimit të familjes siriane mund ta gjeni në vegzën e mëposhtme:

https://www.bbc.com/news/av/world-middle-east-64564359