Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mohurinho do ta apelojë dënimin

NULL NULL
16.10.2015 15:55

Trajneri i Chelsea, Jose Mohurinho ka deklaruar se do ta apelojë dënimin prej 50.000 funtave që i ka dhënë ditë më parë Federata e Futbollit të Anglisë.

Portugezi ka thënë se një dënim i tillë është i turpshëm, ndërsa përveç kësaj ai është i dënuar edhe me një ndeshje.

Mohurinho është dënuar për arsye se gjatë ndeshjes së Chelsea me Southmapton, gjyqtari i takimit Robert Madley nuk e kishte referuar një penalti në favor të The Blues.

Mohurinho kishte thënë që gjyqtari u frikësua të jap penalti, gjë për të cilën edhe është dënuar, transmeton Klan Kosova.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.