19:20, 8 Nëntor 2018

Shefja për Politikë të Jashtme e Bashkimit Europian Federica Mogherini, ka takuar tani presidentin e vendit Hashim Thaçin si dhe atë serb, Aleksandar Vuçiq në Bruksel.

Takimi mes tyre në kuadër të dialogut Kosovë –Serbi, aktualisht është duke u zhvilluar ka bërë të ditur Maja Kocijanciq nga zyra e Bashkimit Europian, njofton Klan Kosova.

 

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë