Mocioni i mosbesimit, ‘Abazoviq s’e ka as mbështetjen e deputetëve shqiptarë’ (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mocioni i mosbesimit, ‘Abazoviq s’e ka as mbështetjen e deputetëve shqiptarë’ (VIDEO)

NULL NULL
19/08/2022

Në kuvendin e Malit të Zi është duke u mbajtur seanca për mocionin e mosbesimit ndaj kryeministrit Dritan Abazoviq.

Deputeti shqiptar Genci Nimanbegu i cili e përkrahë mocionin, e ka kritikuar kryeministrin Dritan Abazoviq duke thënë se nuk e ka luftuar korrupsionin dhe nepotizmin, njofton Klan Kosova.

Për t’u informuar më shumë rreth kësaj ngjarje, ndiqni lidhjen direkte të realizuar nga gazetari Drin Demiri nga kuvendi i Malit të Zi.

klankosova.tv