Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

MKRS-ja nuk i kthen përgjigje KIKS-it, ia ndalon të marrë pamje brenda objektit (VIDEO)

NULL NULL
nga Florentina Hoti 07.12.2023 19:45
Ministria e Kultures

Një qëndrim lidhur me akuzat që janë hedhur nga Korab Rudari, Kiksi e kërkoi nga institucioni i Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Në një mesazh para disa ditësh, KIKS-it iu tha se pyetjet me shkrim i janë dërguar departamentit të caktuar dhe përgjigjet me shkrim do të dërgohen mirëpo këto përgjigje nuk erdhën asnjëherë në adresë të KIKS-it.

Zëvendëssekretari i përgjithshëm i këtij institucioni, Xheladin Krasniqi, KIKS-it ia mohoi edhe të drejtën për marrë pamje brenda objektit të MKRS-së.

Kjo kërkesë u refuzua me pretekstin që dëmet e shkaktuara tashmë janë rregulluar.

 

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.