Mjekja zbulon trukun që ndalon lemzën - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mjekja zbulon trukun që ndalon lemzën

NULL NULL
27.03.2023 14:25

Lemza mund të jetë një përvojë jashtëzakonisht shqetësuese për shumë njerëz, por me kohë dhe durim të mjaftueshëm, ajo zakonisht largohet vetë.

Pavarësisht, ky është një shqetësim i madh për shumë njerëz, veçanërisht nëse ata janë duke kryer një aktivitet që pengohet veçanërisht nga lemza, transmeton Klankosova.tv.

Megjithatë, supozohet se ekziston një truk shumë i thjeshtë që eliminon lemzën në një kohë shumë të shkurtër, shpjegon mjekja e përgjithshme Jennifer Caudle. Ajo pretendon se duhet të hamë një lugë çaji sheqer dhe të pimë një gllënkë ujë për të hequr qafe lemzën shpejt.

“Për mua, si dhe për shumë nga pacientët e mi, ky truk i thjeshtë funksionon vërtet”, shpjegoi ajo, raporton The Sun, përcjell Index.hr. Disa njerëz as që shqetësohen me ujin, hanë vetëm një lugë çaji sheqer, gjë që zakonisht i ndihmon menjëherë”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.