Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mitrovicë: Vdes pas sulmit me thikë, të dyshuarit në arrati

NULL NULL
30.10.2021 08:56
lajmi_fundit

Mbrëmë pas mesnate ka ndodhur një vrasje në Mitrovicë, ku viktima është sulmuar me thikë.

Policia ka bërë të ditur se dy të dyshuarit gjenden në arrati, përcjell Klankosova.tv.

“Është raportuar se viktima mashkull  kosovar dyshohet se, pas një zënke- mosmarrëveshje, është  sulmuar fizikisht me një mjet të mprehtë (thikë) nga dy të dyshuar meshkuj  kosovarë të cilët gjenden në arrati”.

“Viktima pas pranimit të ndihmës së parë në Spitalin Rajonal Mitrovicë është transportuar në QKUK i cili  duke mos u përballuar lëndimeve të marra ka ndërruar jetë, vdekjen e të cilit e ka konfirmuar ekipi mjekësor”, thuhet në raportin e policisë.

Tutje, policia ka bërë të ditur se njësit relevante kanë dalë në vendin e ngjarjes ndërsa trupi i pajetë i viktimës me vendim të prokurorit  është dërguar në IML për obduksion dhe rasti vazhdon të hetohet.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.