Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mitrovicë, erërat e forta bëjnë që kulmi i një ndërtese të bie mbi një shtëpi (FOTO)

NULL NULL
02.12.2023 18:46

Sot rreth orës 15:00, si pasojë e erërave të forta në rrugën “Xhelal Mitrovica” në Mitrovicë, kulmi i një ndërtese ka rënë përmbi një shtëpi.

Banori i shtëpisë së dëmtuar, Fitim Terrziqi, në një përgjigje për Klankosova.tv ka bërë të ditur se nuk ka të lënduar, por ka dëme të mëdha materiale.

“Në shtëpi ka qenë duke qëndruar familja, ka qenë një grua shtatzënë dhe një fëmijë i vogël. Ka dëme materiale, por nuk ka të lënduar”, ka thënë ai.

Sipas tij, dëmi i shkaktuar nga kulmi i ndërtesës vlerësohet të jetë deri në 10 mijë euro.

Tutje, ai ka shpjeguar se një dëm i ngjashëm ka ndodhur edhe në vitin 2015 dhe sipas tij, komuna nuk ka ndihmuar asgjë në këtë drejtim.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.