Mitrovicasi sulmon policët - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mitrovicasi sulmon policët

NULL NULL
06/08/2015

Një person nga Mitrovica, 44 vjeçar, është arrestuar pasi që kishte sulmuar zyrtarët e policisë teksa ata po e kryenin detyrën zyrtare.

Raportohet se rasti ka ndodhur në rrugën “Briga 141”, në kohën kur autoritetet e rendit po kryenin kontrollet rutinore të trafikut rrugor.

Policia i ka kërkuar të dyshuarit që t’ua dorëzojë dokumentet për verifikim, por ai ka refuzuar duke i shpërfillur urdhrat e policisë, dhe më pas i ka sulmuar fizikisht policët.

Pas procedurave intervistuese, të dyshuarit iu është caktuar masa e ndalimit policor për 48 orë.