Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Mitropol”: Arrestohet këshilltari i ministrit Peci, i dyshuar për korrupsion sa ishte drejtor në Mitrovicë

NULL NULL
14.07.2023 10:59
hysen muzliukaj

Mëngjesin e sotëm, “Betimi për Drejtësi” raportoi se është arrestuar kryeshefi ekzekutiv i Bordit të Ndërmarrjes Hidroekonomike “Ibër-Lepenci”, nën dyshimin për korrupsion derisa ishte nënkryetar i Komunës së Mitrovicës.

E pas tij, portali lokal i Mitrovicës, “Mitropol”, ka raportuar se është arrestuar edhe Hysen Muzliukaj.

Muzliukaj ishte drejtor në Komunën e Mitrovicës gjatë mandatit të Agim Bahtirit, ndërsa aktualisht është këshilltar i Faton Pecit.

Ai u arrestua në një aksion të Policisë kundër korrupsionit.

Muzliukaj dyshohet për korrupsion gjatë kohës sa ishte drejtor në Drejtorinë për Kadastër dhe Gjeodezi.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.