Miroslav Lajçak nesër takon ministrin e jashtëm grek, Nikos Dendias - Klan Kosova

Miroslav Lajçak nesër takon ministrin e jashtëm grek, Nikos Dendias

NULL NULL
4 months më parë

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias do të takohet nesër me të dërguarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak.

Dendias do të takohet me Lajçakun pas takimit të Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së në Bruksel, thuhet në njoftim për media të ministrisë që udhëhiqet nga Dendias, njofton Klankosova.tv.

Para hapjes së punimeve të Këshillit, kryediplomati grek së bashku me homologët e tij do të marrë pjesë në një mëngjes pune joformal, të organizuar nga ministri i jashtëm qipriot, Ioannis Kasoulides së bashku me ministrin e jashtëm të Kuvajtit, Ahmad Nasser Al-Mohammad Al-Sabah.

Agjenda e Këshillit përfshin zhvillimet e fundit në Siri dhe Libi, si dhe situatën e sigurisë në Evropën Lindore, transmeton Klankosova.tv.