Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mirela Liço kthehet në atdhe

NULL NULL
04.05.2015 10:33
Violinistja shqiptare, Mirela Liço që ka performuar  në orkestrat më të mira të Italisë, do të vijë me një koncert në skenën e Teatrit të Operës.

 Artistja nga Durrësi kthehet në atdhe pas 25 vitesh.

Ky koncert vjen në kuadër të aktiviteteve  të sezonit artistik të Teatrit të Operës dhe do të mbahet më 4 maj në orën 20.00.

Liço do të interpretojë dy pjesë nga Felix Mendelssohn: uvertura “Hebridet” dhe koncert për violinë, Op 64.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.