Miratohet taksa vjetore për vitin 2023 e Fondit të Kursimeve Pensionale - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Miratohet taksa vjetore për vitin 2023 e Fondit të Kursimeve Pensionale

NULL NULL
08.02.2023 12:50

Kuvendi i Kosovës është mbledhur për ta mbajtur vazhdimin e seancës plenare ku po shqyrtohen disa pika të papërfunduara.

Me këtë rast, kuvendi ka miratuar taksën vjetore për vitin 2023 e Fondit të Kursimeve Pensionale, njofton Klan Kosova.

“Miratohet taksa investuese prej 0.32 për qind dhe taksa operacionale prej 0.05 për qind për vitin 2023 e Fondit të Kursimeve Pensionale”, ka bërë të ditur kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca.

klankosova.tv