Miratohet projektligji i ri për Gjykatat në Kosovë (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Miratohet projektligji i ri për Gjykatat në Kosovë (VIDEO)

NULL NULL
18/05/2015

Të hënën në Kuvend nuk u fol vetëm për Këshillin Gjyqësor po për një pako të ligjeve që ndikojnë dretpërdrejt në procesin e liberalizimit të vizave, transmeton Klan Kosova.

Ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për gjykatat e arsyetoi Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, i cili tha se ato parashihen në kuadër te Gjykatës Themelore të Prishtinës ku do të krijohet dhoma e veçantë ku do të shqyrtohen lëndë dhe aktakuza të ngritura nga Prokuroria Speciale e Kosovës.

Storie e gazetares Lindita Dedinca.