Ministrja gjermane thotë se po punojnë për liberalizimin e vizave për Kosovën - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ministrja gjermane thotë se po punojnë për liberalizimin e vizave për Kosovën

NULL NULL
4 months më parë

Ministrja e Jashtme gjermane, Annalena Baerbock, pas takimit me kryeministrin Albin Kurti, ka thënë se Gjermania po punon për liberalizimin e vizave për Kosovën.

”Sa i përket liberalizimit të vizave, edhe këtë e thashë shumë qartë’’.

‘’Për mua nuk është në pikëpyetje se neve na duhet liberalizimi i vizave për Kosovën dhe paqen e krijojmë vetëm së bashku me njerëzit”, tha Baerbock.