Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ministrja Gërvalla e konfirmon që Dugolli është ambasador në ShBA

NULL NULL
29.11.2021 23:47

Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla, e ka konfirmuar që Ilir Dugolli është ambasadori i ri i Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Kosova e ka ambasadorin në Uashington”, ka thënë Gërvalla në emisionin DPT me Fidanin.

‘Është e vërtete! Ilir Dugolli është ambasadori ynë në Uashington”.

“Ilir Dugolli është personi të cilin e kemi konsideruar si diplomat me përvojë e i cili mund t’i bëjë ballë gjithë asaj pune”.

Gërvalla shtoi se pakë ditë janë në pyetje derisa Dugolli të udhëtojë për ShBA.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.