20:34, 20 Maj 2020

Me nënshkrimin e kontratës Manastirica e Prizrenit përfiton një shtëpi kulture të re, që kushton 300 mijë euro.

Këto para për projektin e rëndësishëm që pasuron fshatin dhe komunën, i ndau Qeveria, njofton Klan Kosova.

Me rastin e vënies së firmës për memorandumin, ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi tha se dikasteri i saj po jep para edhe për objekte në zonat tjera të vendit.

Edhe kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka tha se projekti për shtëpinë e kulturës është i rëndësishëm, ndërsa shtoi se komuna po realizon edhe plane tjera.

Kronikë nga Dafina Jegeni-Krasniqi.

Konkurs Pune

Lexo më shumë