Ministri Shala uron boksieren Donjeta Sadiku - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ministri Shala uron boksieren Donjeta Sadiku

NULL NULL
26/05/2015

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit z.Kujtim Shala, e përgëzon nënkampionen e botës në boks për të rinj, Donjeta Sadikun, për suksesin e arritur në Kampinonatin Botëror që u mbajt në Tajvan.

Kjo fitore, është edhe një dëshmi, se Kosova ka sportistë të merituar dhe cilësor, ndaj hapja e rrugëve për ta, që të dëshmojnë veten në arenën ndërkombëtare, është prioriteti ynë tha ministri Shala.

Ministri Shala, po ashtu tha se MKRS-ja po punon intensivisht  në krijimin e kushteve të përgjithshme për avancimin, afrimimin dhe integrimin e sportit kosovar në planin ndërkombëtar.