Ministri Shala me punim akademik - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ministri Shala me punim akademik

NULL NULL
15/06/2015

Në tryezën shkencore “Zhvillimet e reja në letërsinë shqiptare” e cila po mbahet në Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovës kanë filluar të publikohen punimet akademike.

Aty publicistët folën për letërsinë shqiptare pas viteve të 90-ta në Shqipëri dhe Maqedoni.

Në këtë tryezë morri pjesë edhe ministri i kulturës, Kujtim Shala, me punimin  “Dija e re letrare”.

Në këtë aktivitet po marrin pjesë autorë dhe publicistë nga të gjitha trojet shqiptare, transmeton Klan Kosova.