Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ministri i Listës Serbe po kërkon një komision ndërkombëtar

NULL NULL
01.05.2015 11:31

Në një prononcim për mediat serbe, Jevtiq ka thënë se me anë të kësaj kërkese, do të bën përpjekje që në procesin e kthimit të serbëve të përfshihen edhe ministritë tjera.

“Unë pres që kërkesa për formimin e një grupi ndërkombëtar, të miratohet javëve në vijim. Kështu që ky grup, të fillojë punën gjatë muajit maj”, ka thënë Jevtiq.

Ministri i cili vije nga radhët e Listës Serbe, ka thënë se roli i qeverisë në Beograd në procesin e kthimit, është shumë i rëndësishëm, pasi sipas tij, kjo Qeveri ka ndryshuar pozitivisht politikat për Kosovën.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.