Mimoza Kusari-Lila viziton Dalibor Jevticin (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mimoza Kusari-Lila viziton Dalibor Jevticin (VIDEO)

NULL NULL
20/05/2015

Në fillim të këtij viti, do të  ishte gati e pamundur që Mimoza Kusari Lila të shihej në Ministrinë për Komunitete dhe Kthim.

Por, meqë ish-ministri Aleksandër Jabllanovic u shkarkua nga pozita, kryetarja e Gjakovës nuk e pati problem që t’i vijë në konak Dalibor Jevticit.

Gjatë një konference për media, ajo tha se Jabllanovic nuk duhet të ketë frikë që ta vizitojë Gjakovën, transmeton Klan Kosova.

Por, kryetarja e Gjakovës tha se nuk e kanë falur atë për deklaratat e tij kundërthënëse.

Nikoqiri shprehi gëzimin për një aksion të policisë që arriti ta kapë një grup hajnash që kishin vjedhur bashkëkombësit e tij në Klinë e Istog.

Pikërisht në këto dy komuna të Dukagjinit, serbët duan më shumë policë nga etnia e tyre.

Storie e gazetarit Besnik Tahiri.

klankosova.tv