Milwaukee Bucks – Brooklyn Nets, ndeshja e shtatë që do të përcaktojë finalistin e konferencës lindore, ekskluzivisht në Artmotion

Milwaukee Bucks – Brooklyn Nets, ndeshja e shtatë që do të përcaktojë finalistin e konferencës lindore, ekskluzivisht në Artmotion

NULL NULL
nga Engjëll Bërbatovci 3 months më parë

E diela në kanalet sportive të Art Motion do të hapet me ndeshjen e shtatë të gjysmëfinales në fazën play off nga lindja.

Në orën 02:30 të mëngjesit, Brooklyn Nets do të jetë nikoqire e Milwaukee Bucks dhe kjo ndeshje transmetohet në Art Sport 1.

02:30               Milwaukee Bucks – Brooklyn Nets                         ART SPORT 1

Në ndeshjen e kaluar, kur të gjithë menduan se Brooklyn do të kalonte në finale, Bucks me treshen Antetokounmpo-Middleton-Holiday përmbysën gjithçka duke fituar ndeshjen e gjashtë dhe barazuan serinë në 3-3.

Pa Kyrie Irving, Brooklyni në ballafaqimin e fundit të serisë duhet të mbështetet tek dyshja Durant-Harden për të mos e dështuar këtë sezon, pasi që nga fillimi i sezonit, bardhezinjtë nga New Yorku janë cilësuar favorit për ta fituar trofeun më prestigjoz në botë. Në seri, Nets-Bucks janë baraz 3-3.

Milwaukee, 5-shja e mundshme startuese:

Capela, Collins, Huerter, Bogdanovic, Young

Brooklyn, 5-shja e mundshme startuese:

Embiid, Harris, Korkmaz, Curry, Simmons