Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Milionerët filmikë të jetës reale

NULL NULL
09.05.2015 10:00

Biznesi i filmit është maksimalisht fitimprurës. Por, cilët janë aktorët që fitojnë më së shumti për një rol të vetëm?

Sipas një sondazhi të kryer nga The Hollywood Reporter, janë 6 aktorë që tash për tash janë më të paguarit në këtë profesion.

  1. Leonardo DiCaprio   25 milionë
  2. Sandra Bullock          20 milionë
  3. Matt Damon               20 milonë
  4. Robert Downey Jr     20 milonë
  5. Angelina Jolie            20 milonë

 

Listën e kryeson Leonardo DiCaprio që është paguar 25 milonë dollarë për rolin e tij në filmin “The Wolf Of  Wall Street”, në vitin 2013, për të cilin ishte nominuar për Çmimin Oscar.

leonardo dicarpiro

Pas DiCaprios e dyta radhitet Sandra Bullock për rolin në filmin “Gravity”, për të cilin është paguar hiç më pak se 20 milonë.

sandra bullock

Matt Damon e konfirmoi vitin e kaluar që do e rikthehet si Jason Bourne në serialin “Bourne Identity”, për të cilin është paguar 20 milonë dollarë.

matt demon

Robert Downey Jr, është paguar aq sa Bullock e Damon për filmin “Iron Man 3” dhe për filmin “Avengers 2” – 20 milonë dollarë.

robert

Angelina Jolie për portretizimin e shtrigës tek  “Maleficent” është paguar 15 milonë dollarë.

angelina

 klankosova.tv

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.