Miliarderi Jeff Bezos fejohet me Lauren Sanchez pas gati 5 vjetësh bashkë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Miliarderi Jeff Bezos fejohet me Lauren Sanchez pas gati 5 vjetësh bashkë

NULL NULL
23.05.2023 00:43

Kreu i Amazon, Jeff Bezos dhe e dashura e tij, Lauren Sanchez, janë fejuar, sipas një burimi të afërt të çiftit.

Thashethemet kanë qarkulluar këtë javë pasi Sanchez, 53 vjeç, u pa me një diamant në gishtin e unazës.

Miliarderi 59-vjeçar dhe gazetarja kanë qenë të pandashëm që kur filluan të takoheshin në vitin 2018.

Lajmi u përhap se ata ishin çift në vitin 2019, por dyshja e mbajtën lidhjen private, derisa u finalizua divorci i tij nga gruaja e tij, MacKenzie Scott.

Sanchez ishte ende teknikisht i martuar me kryetarin e Endeavor, Patrick Whitesell, kur ajo dhe Bezos u lidhën në mënyrë romantike.

Scott, 53 vjeç, e cila ndan katër fëmijë me Bezos, mori 38 miliardë dollarë në zgjidhjen e divorcit.

Marrëveshja e bëri atë gruan e tretë më të pasur në botë me 25 për qind të aksioneve të ish-burrit në Amazon.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iO