14:46, 2 Qershor 2020

Mesfushori i Benfikës, Florentino Luis, është në radarub e gjigantit të Italisë, Milan, sipas raportimeve nga PianetaMilan.

Luis ka luajtur në 15 takime në të gjitha garat për Benfikën, dhe aktualisht ka kontratë me portugezët deri në vitin 2024.

Florentino është në Benfikë që nga viti 2010, duke u ngritur përgjatë dhjetë vjetësh nga grupmoshat e reja e deri te klubi senior.

Konkurs Pune

Lexo më shumë