12:38, 29 Qershor 2020

AC Milan ka arritur të shënoj fitore ndaj Romës me rezultat 2 me 0, në kuadër të javës së 23-të.

Me këtë humbje “gjallorosët”, humbin një vend në Champions League për sezonin e ardhshëm.

Golat për “rossonerët” i shënuan Rebiq, në minutën e 76-të, dhe Calhanoglu në minutën e 89-të.

Juventus vazhdon të prijë në Serie A, me 69-të pikë.

Milan renditet në vendin e shtatë me 42-të pikë.

Ndërkaq romakët janë në vendin e pestë me 48-të pikë, që kanë gjashtë pikë më pak se Atalanta që janë në vendin e katërt, por që kanë një ndeshje më pak.

Konkurs Pune

Lexo më shumë