Milan dëshiron ta përvetësojë Rabiot - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Milan dëshiron ta përvetësojë Rabiot

NULL NULL
07/09/2018

Futbollisti 23 vjeçar, Adrien Rabiot, është në sezonin e fundit të kontratës me PSG-në.

Milan po përpiqet të nënshkruajë kontratë me mesfushorin e Paris Saint-Germain në janar të vitit të ardhshëm, ka raportuar Corriere dello Sport, transmeton Klan Kosova.

Kontrata e Rabiot skadon në fund të fushatës 2018-19 dhe ai dëshiron të jetë i lirë që të nënshkruajë kontratë me një ekip të ri gjatë sezonit të ardhshëm duke filluar në janar.

Drejtori sportiv i Milan-it, Leonardo Araújo, ka një qëndrim të njëjtë me Adrien Rabiot, dhe shpreson që t’i përdorë lidhjet e tij për ta përvetësuar mesfushorin e PSG-së.