Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mijëra traktorë bllokojnë rrugët nëpër Spanjë

NULL NULL
07.02.2024 12:46
Bujqit protestojnë me traktorë rrugëve të Spanjës
Bujqit protestojnë me traktorë rrugëve të Spanjës

Fermerët spanjollë kanë organizuar edhe një tjetër ditë të protestimit.

Mijëra traktorë kanë bllokuar rrugët gjithandej vendit derisa janë duke avancuar në drejtim të Barcelonës, raporton The Telegraph, përcjell KlanKosova.tv.

Forca rajonale e policisë në Katalonia, është duke shoqëruar disa prej protestuesve për interesa të sigurisë, ndërkaq rekomandon që njerëzit të minimizojnë udhëtimin derisa demonstratat vazhdojnë.

Forca është duke rritur numrin e oficerëve në Barcelonë për ta mbajtur trafikun të qarkullueshëm.

Në lidhje me kërkesat e tyre këtë të mërkurë është diskutuar në parlamentin spanjoll, ku qeveria e Pedro Sanchez është akuzuar për “dogmatizëm mjedisor, përpara nevojave të bujqve.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme