Miami, për herë të dytë nikoqir i Formula 1 - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Miami, për herë të dytë nikoqir i Formula 1

NULL NULL
nga Emanuell Syla 06.05.2023 20:43

Këtë vikend në Miami do të zhurmojnë formulat. Vitin e kaluar ishte hera e parë që në këtë qytet u mbajt gara e parë në Formula 1.

Në atë garë, pole position kishte fituar Charles Leclerc me Ferrari, ndërsa fitues i garës kishte dalë kampioni në fuqi Max Verstappen.

Sivjet sërish Red Bulli është më i shpejt se bolidët tjerë.

Këtë mbrëmje nga ora 22:00 zhvillohen kualifikimet ndërsa gara të dielën po nga ora 22:00 dhe të dyja këto transmetohen direkt në Artmotion.

Shtegu i Miamit është super atraktiv me 5.4 km gjatësi. /Klankosova.tv

lajme të ngjashme