Miami, në finale të Lindjes (VIDEO) - Klan Kosova

Miami, në finale të Lindjes (VIDEO)

NULL NULL
2 weeks më parë

Miami Heat e ka arritur edhe fitoren e katërt ndaj Philadelphia 76ers për të kaluar në finale të Konferencës së Lindjes në NBA.

Jimmy Butler udhëhoqi mysafirët drejt fitores së fundit me 32 pikë e tetë kërcime, ndërkaq i lënduari Joel Embiid prapë u dallua më së shumti me 20 pikë e 12 kërcime.

Aq pikë për Sixers pati edhe Tyrese Maxey, por James Hardeni i shënoi vetëm 10 sosh, duke ua bërë më të vështirë punën vendësve.

Miami në finale pret fituesin midis përballjes tjetër në Lindje, Boston Celtics dhe Milwaukee Bucks.