21:12, 22 Maj 2020

Ndërkohë, 12 kryetar të komunave të Kosovës, iu gëzuan sot një lajmi që ua dha nga Ministri në detyrë i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku.

Ai njoftoi se dikasteri që drejton ka ndarë 5 milionë euro për investime në komuna.

Procedurat e nisjes së punëve për këto projekte pritet të fillojnë këtë vit, njofton Klan Kosova.

Kronikë e gazetarit Drin Demiri.

Konkurs Pune

Lexo më shumë