Meta vizitë zyrtare në Paris - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Meta vizitë zyrtare në Paris

NULL NULL
14/10/2015

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta do të zhvillojë ditën e enjte një vizitë zyrtare në Paris.

Zyra e shtypit e Kuvendit ka bërë me dije përmes një njoftimi se, zoti Meta është ftuar në një takim nga presidenti i Asamblesë Kombëtare të Francës, Claude Bartolone.

Gjithashtu, vijon njoftimi, gjatë kësaj vizite Meta do të pritet në një takim dhe nga presidenti i Senatit francez.