10:50, 28 Janar 2020

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka uruar shkrimtarin e njohur shqiptar, Ismail Kadare me rastin e festimit të 84 vjetorit të lindjes.

“Gjeniu i letrave dhe i mendimit shqiptar, simboli i vokacionit tonë perëndimor, Ismail Kadare, kolosi krijues me përmasa botërore, që na bën krenar të gjithëve, feston sot 84-vjetorin e lindjes”.

“Në këtë datë të shënuar, jo vetëm për të dhe familjen e dashur Kadare, por për mbarë kombin shqiptar, i shpreh shkrimtarin tonë Ismail Kadare, urimet më të përzemërta, shëndet e jetë të gjatë dhe suksese të reja në krijimtarinë e tij të ndritur”, shkruan Meta në Facebook, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë