13:58, 12 Qershor 2019

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka marr pjesë në Prishtinë në shënimin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Kreu i shtetit shqiptar uroi Kosovën për dy dekada liri:

“Gëzuar 20 vjetorin e lirisë Kosovë e dashur.”

Meta shtoi se është mirënjohës për SHBA-të, NATO-s dhe Presidentit Bill Clinton, që ndihmuan Kosovën të rrugëtonte drejt lirisë.

Konkurs Pune

Lexo më shumë