Messi thyen heshtjen, kërkon falje për gjestin e tij (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Messi thyen heshtjen, kërkon falje për gjestin e tij (VIDEO)

NULL NULL
05.05.2023 17:43

Lionel Messi u ka kërkuar falje bashkëlojtarëve të tij në PSG pasi klubi i Ligue 1 e pezulloi atë për mungesën në stërvitje.

Messi udhëtoi për në Arabinë Saudite në fillim të kësaj jave pas humbjes 3-1 në shtëpi ndaj Lorient të dielën (30 prill). Skuadrës zakonisht i jepet pushim pas një ndeshjeje, por humbja nënkuptonte se ata pritej të ktheheshin më shpejt – gjë që as Messi nuk iu përmbajt.

Ai u pezullua më pas për dy javë.

Duke thyer heshtjen e tij në një video të postuar në Instagram, Messi kërkoi falje, teksa shtoi se mendonte se e kishte pushim.

“Mendova se do të kishim një ditë pushimi pas ndeshjes, siç ndodhi gjithmonë. E kisha organizuar këtë udhëtim dhe nuk mund ta anuloja”, u shpreh Messi.

“E kisha anuluar më parë. I kërkoj falje shokëve të skuadrës dhe jam duke pritur se çfarë dëshiron të bëjë klubi me mua”.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.