Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Messi: Pedro meriton gjithçka

NULL NULL
12.08.2015 09:21
Argjentinasi ka lavdëruar shumë bashkëlojtarin e tij të ardhmen e të cilit thotë se mund t’a di vetëm ai.

Lionel Messi ka thënë se Pedro e ka merituar të shënojë golin e fitores së Superkupës së Europës pasi kontributi i tij për skuadrën gjithë këto vite ka qenë shumë i madh.

Anësori shfrytëzoi një devijim të topit pas gjuajtes së Messit dhe shënoi golin e fitores për Barën, vetëm pak orë pasi sekretari i klubit, Robert Fernandez, tha se lojtari do që të largohet.

Pedro, në anën tjetër insiston se nuk mendon të largohet.

Megjithatë, Messi thotë se ishte i lumtur që e pa spanjollin në atë nivel të martën mbrëma.

“Ai e ka merituar këtë gjë, për gjithçka ka bërë për klubin”.

“Nuk e di se çka do të ndodhë me të, është vendim personal i tij”.

“Por, çkado që të vendosë, ai e ka të merituar”.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.