Messi dhuron një milion euro për luftimin e koronavirusit

Messi dhuron një milion euro për luftimin e koronavirusit

6 muaj më parë

Fituesi i gjashtëfisht i “Topit të artë” Lionel Messi, ka bërë një gjest të madh.

Ylli i Barcelonës i është bashkuar shumë sportistëve dhe yjeve të tjerë të showbizit që kanë dhuruar mjete financiare për t’iu dalë në ndihmë vendeve të prekura me koronavirus.

Messi ka dhuruar një milionë dollar për një spital në Barcelonë.

“Leo Messi bën një donacion për të luftuar Covid19 në “Clinic”. Faleminderit shumë Leo për angazhimin dhe mbështetjen tuaj”, thuhet në faqen zyrtare të Twitter në Spitalin Clinic, raporton Marca përcjell Klan Kosova.

Më parë është njoftuar se edhe Cristiano Ronaldo ka ndihmuar në këtë kauzë.