Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Messi 10, Ronaldo 9

NULL NULL
07.05.2015 14:05
Lionel Messi është golashënuesi më i mirë i Ligës së Kampionëve me 10 gola. I dyti, për momentin, është Ronaldo me 9.

Lionel Messi shënoi mbrëmë dygolsh për ta fituar ndeshjen, por edhe për ta renditur vetën si i pari në listën e golashënuesve të Ligës së Kampionëve.

Pleshti ka arritur tashmë në dyshifror, duke rrumbullaksuar 10 gola deri më tash.

Ai ndjekjet nga rivali i tij i përhershëm, portugezi Ronaldo, i cili numëron vetë një më pak, 9-të.

Tre të tjerët që ndjekin dyshen sulmuese, tashmë janë eliminuar nga gara.

Lista e golashënuesve në Champions është kjo:

  1. Lionel Messi (Barcelona) 10 gola
  2. Cristiano Ronaldo (Real Madrid) 9
  3. Luiz Adriano (Shakhtar D.) 9
  4. Jackson Martinez (Porto) 8
  5. David Lafata (Sparta P.) 8

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme