Mësohet shuma që mund të përfitojë Manchester City nëse fiton tre trofe - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mësohet shuma që mund të përfitojë Manchester City nëse fiton tre trofe

NULL NULL
nga Andi Shabani 19.05.2023 21:01

Manchester City është në garë për t’i fituar tre trofe në këtë edicion.

Ata janë pranë shpalljes kampion në Premier League teksa janë në finale të Champions League dhe FA Cup.

Triumfi në këto tre kompeticionet do t’i siguronte “qytetarëve” plotë 300 milionë paund.

Titulli kampion në Premier League i sjell Cityt 164 milionë paund.

Triumfi në FA Cup i siguron atyre 3.9 milionë të tjerë kurse së bashku me trofeun e Ligës së Kampionëve ata do të përfitojnë edhe 117.2 milionë paund.

Manchester City mund të bëhet vetëm ekipi i dytë anglez i cili arrin të fitojë tripletën e famshme.

Këtë sukses e ka arritur vetëm Manchester United.