Mesila Doda kërkon interpelancë me Bushatin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mesila Doda kërkon interpelancë me Bushatin

NULL NULL
20/05/2015

Deputetja e Partisë Demokratike në Parlamentin shqiptar, Mesila Doda ka dorëzuar sot në Kuvend një kërkesë për interpelancë me ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati.

Në kërkesën e publikuar në profilin e saj në facebook, Doda sqaron se interpelanca me ministrin është kërkuar për çështjen e Maqedonisë.

“Nisur nga zhvillimet tragjike të ndodhura ditët e fundit në Maqedoni, dhe nga gjendja në të cilën ndodhet respektimi i të drejtave të njeriut nga shteti maqedonas për popullsinë shqiptare, kërkoj interpelancë me ministrin e Jashtëm z.Ditmir Bushati, për të sqaruar Parlamentin e Shqipërisë dhe opinionin publik mbi disa çështje.