Merkel - Bërnabiqit: Vazhdoni punën në zgjidhjen e çështjes së Kosovës

Merkel – Bërnabiqit: Vazhdoni punën në zgjidhjen e çështjes së Kosovës

NULL NULL
2 years më parë

Kancelarja gjermane Angela Merkel tha sot pas takimit me kryeministren serbe, Ana Bërnabiq, se procesi i zgjidhjes së çështjes së Kosovës duhet të vazhdojë dhe të përmirësohet më tej në mënyrë që të arrihet një zgjidhje.

Merkel tha në një konferencë për shtyp se ajo kishte diskutuar gjithashtu me shefen e ekzekutivit serb situatën dhe bashkëpunimin rajonal, transmeton Klan Kosova.

Kancelarja gjermane theksoi se ishte e kënaqur që Procesi i Berlinit rezultoi si shumë i dobishëm dhe çoi në mundësi të mëdha dhe aktivitete për bashkëpunim, transmeton Klan Kosova.

.