Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Merdare: Policia tek një veturë me targa serbe gjen mallra të kontrabanduar

NULL NULL
21.11.2023 18:12
kontrabandimet

Policia e ka realizuar sot një plan operativ të koduar “Goditja”, me ç’rast në pikën kufitare në Merdare, e kanë parandaluar një rast të kontrabandimit.

Gjatë kontrollit tek një automjet të tipit “Citroen”, me targa të Serbisë, me vozitës serb kanë gjetur dhe konfiskuar mallra të padeklaruar dhe pa dëshmi të blerjes.

Malli i gjetur është si vijon:

– dy ora të dorës;

– shtatë parfuma;

– gjashtë palë patika;

– një palë trenerka komplet;

– 11 palë pantolla firma të ndryshme;

– dy jakne si dhe

– dy këmisha;

Malli është sekuestruar nga Dogana e Kosovës për vlerësim të mëtejm dhe procedura ligjore.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.