22:40, 1 Shkurt 2019

Prej linjës së makinave elektrike, pritet të del gjatë vitit 2022 dhe modeli EQV.

Deri më tani, Mercedes ka sjellë katër modele makinash elektrike nga EQ, me të cilat do të rivalizojë me Tesla, Audi dhe Jaguar,

Me të prezantuar EQC SUV, prodhuesi gjerman bëri të ditur se do ta lansojë edhe sedanin elektrik EQS, modelin EQA dhe SUV-in e vogël EQB. Tashmë është konfirmuar, se lansohet edhe modeli i pestë EV.

Krahas fotografive të furgonit elektrik V-Class, Mercedes bëri të ditur se do ta prezantojë modelin EQV gjatë muajit mars, në Geneva Motor show.

Kjo makinë raportohet se do të lansohet gjatë vitit 2022, pikërisht në kohën kur lansohet edhe Volkswagen I. D. Buzz.

Konkurs Pune

Lexo më shumë