Mercedes ju përshendet me AMG GLS 63, 603 kuajfuqi (FOTO) - Klan Kosova

Mercedes ju përshendet me AMG GLS 63, 603 kuajfuqi (FOTO)

NULL NULL
3 years më parë

Gjigandi i veturave Mercedes Benz sapo ka prezantuar serinë e re AMG GLS 63.

Kjo seri mund të jetë e juaja shumë shpejtë.

Me një motor shumë të fuqishëm twin-turbo V8, që ka hiç më pak se 603 kuajfuqi.

4 matic + me të gjitha rrotat, kutinë e ingranazheve me 9 shpejtësi dhe pezullimin e ajrit AMG ACTIVE RIDE CONTROL.

AMG GLS 63 ka një çmim prej 114 mijë eurosh.