Mënyra e re për humbjen e peshës - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mënyra e re për humbjen e peshës

NULL NULL
28/05/2015

Një medikament i ri i cili premton për t’i ndihmuar njerëzit që të humbasin peshë duke vendosur “yndyrë në zjarr” është zbuluar nga shkencëtarët, transmeton Klan Kosova.

Trajtimi ka treguar rezultate inkurajuese në testet e hershme duke sugjeruar se mund të përshpejtohet shkalla në të cilën yndyra është djegur jashtë nga trupi.

Por të rriturit gjithashtu kanë një sasi të vogël të shëndetshme yndyrë kafe të  njohur si ind dhjamor – që djeg  kaloritë dhe gjeneron ngrohjen për trupin.