Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Mempis Depay drejt Atletico Madrid

NULL NULL
nga Endrit Zogaj 10.01.2023 16:25

Sipas ekspertit të transferimeve, Fabrizio Romano,futbollisti i Atletico Madrid, Joao Felix do të prezantohet brenda 24 orëve të ardhshme tek gjiganti anglez, Chelsea.

Kjo pasi sulmuesi portugez është në radarin e klubit londinez që një kohë të gjatë e sidomos tani që për shkak të lëndimit Graham Potterit i mungojnë katër sulmues: Armando Broja, Raheem Steling, Christian Pulisic dhe Pierre Emerick Aubameyang.

E Diego Simeone nuk po qëndron duarkryq pasi mënjeherë ka filluar negociatat për një tjetër sulmues që do ta zëvëndësoj portugezin.

Atletico Madrid është interesuar për sulmuesin e Barcelonës, Memphis Depay.

Sipas mediave, negociatat do të zhvillohen këtë javë dhe Atletico Madird do t’i bëjë propozimin e parë Barçës për holandezin.

Kujtojmë që, Depay nuk u inkuadrua fare në ndeshjen e së dielës në fitoren e Barcelonës përballë Atletico Madrid, që përfundoi me rezultat 1-0.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.