Memorandumi interesant: Kryeqyteti s’do më letra fizike nga KGJ-ja, por e-letra (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Memorandumi interesant: Kryeqyteti s’do më letra fizike nga KGJ-ja, por e-letra (VIDEO)

NULL NULL
nga Mërgime Taraku 28.03.2023 20:15
keshilli gjyqesor i kosoves kgjk

Komuna e Prishtinës nuk do të pranojë më letra fizike nga Gjykata Themelore e kryeqytetit.

Ato do të zëvendësohen me postë elektronike, pas një memorandumi mes Këshillit Gjyqësor të Kosovës dhe pushteti Lokal, raporton Klan Kosova.

Qëllimi i këtij memorandumi është të zvogëlohen shtyrjet në proceset gjyqësore dhe ftesat të dërgohen më shpejt dhe pa kosto.

Sipas shefit të zyrës së Këshillit të Evropës në Prishtinë, Frank Power, një gjë e tillë do të fillojë që nga 1 maji.

Kjo po ndodh për herë të parë në vend. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS