Memli Krasniqi viziton ish-krerët e UÇK-së në Hagë, për 15 vjetorin e Pavarësisë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Memli Krasniqi viziton ish-krerët e UÇK-së në Hagë, për 15 vjetorin e Pavarësisë

NULL NULL
20.02.2023 17:27

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka vizituar ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët po mbahen në paraburgim në Gjykatën Speciale.

Ndalesën e tij në Hagë, Krasniqi e bëri pas vizitës së tij në Zvicër për takime me mërgatën, e siç shkruan përvjetori i 15 i Pavarësisë së Kosovës, s’do të ishte i plotë, pa i uruar ata që ngritën themelet e shtetit, përcjell klankosova.tv.

”Shënimi i 15 vjetorit të shpalljes së Pavarësisë së Kosovës nuk mund të ishte i plotë pa i uruar ata që tërë jetën punuan e sakrifikuan për lirinë që e gëzojmë sot dhe që ngritën themelet e shtetit tonë – Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin.

Javën e Pavarësisë e përmbylla në Hagë, aty ku çlirimtarët e Kosovës po zhvillojnë betejën e tyre të fundit për të vërtetën e luftës së drejtë të popullit tonë për liri e pavarësi.

Duke rikujtuar së bashku momentin dhe emocionet e 17 Shkurtit të vitit 2008, por edhe aspiratat që i kemi përmbushur në vijim, urova që Hashim Thaçi e Kadri Veseli, Jakup Krasniqi e Rexhep Selimi dhe të gjithë çlirimtarët e tjerë t’i kemi në Kosovë në festat e ardhshme, si triumfues e fitimtarë.

Përherë falënderues për kontributin e tyre të pashoq për Kosovën!”, shkruan Krasniqi.